Hogyan kössünk tevékenységi körnek megfelelő vállalkozói biztosítást?

Egy vállalkozó nem csak a saját munkájáért tartozik felelősséggel, hanem az ügyfeleiért, munkavállalóiért és a tevékenységéből adódó kockázatokért is. Ez nagy felelősség!

Az örök kérdés, a "sláger", hogyan kössek biztosítást?

Gyorsan, olcsón, netán interneten?...Kérdezzük meg az ismerősünket? - Te hol kötötted? Kell - e és milyen és mennyiért?...

A cél, megtalálni azt a szakértőt, aki képes a cégvezető szemléletén keresztül valóban segíteni és a legoptimálisabb biztosítást ajánlani.

Biztosan vannak cégvezetők, akik értenek annyira a biztosításokhoz, hogy képesek maguk is jó konstrukciót összeállítani. De nem ez a cél!

Photo by rawpixel / Unsplash

Sokkal fontosabb, hogy a cégvezető milyen szemlélettel, hozzáállással rendelkezik. Hogyan gondolkodik. Aggódik, vagy csak meg akar felelni egy kötelezettségének vagy preventíven, előre látóan és felelősséggel tekint a cége létezőségére?

Ahhoz, hogy megfelelő biztosítást tudjon kötni a cége számára, hogy a fontos kockázatokat le tudja fedni és olyan módozatokat, egyéb kiegészítőket tartalmazzon, amelyikre a cégének valóban szüksége van – ahhoz szakértő segítségére, tudására kell támaszkodni.

Olyan biztosítást kell kötni, amely minimum kiterjed a tevékenységi felelősségre, a szolgáltatásra, a munkavállalókra és vagyonra, gépekre, árura… amivel a vállalkozás rendelkezik a tevékenységét illetően. Részletesen, modulárisan kell felépíteni a biztosítást, a teljes körű biztonsághoz.

"Részletekben rejlik az igazság!" - ettől lesz teljes körű egy biztosítás.

Bizonyára a díjak is nagyon fontosak, de nem célszerű „csak” ebből a szempontól mérlegelni és döntést hozni. Tudni kell, hogy a teljes tevékenységet figyelembe véve lehet optimális szerződést kötni! Nem lehet „két kattintással és pár adattal” megfelelően biztosítani a céget!

"Egységben az erő!" - ettől lesz hosszútávon (is) költséghatékony egy biztosítás.

Fő (alap) biztosítási formák vállalkozások számára:

1.      Általános felelősségbiztosítás: ez a biztosítási módozat a tevékenységből adódó szerződésen belüli személysérüléses károkat, a szolgáltatási szerződésen kívül okozott dologi károkat és a szerződésen kívül okozott dologi károkkal közvetlen összefüggő sérelemdíj kártérítési felelősségét tudja fedezni. A biztosítás magába foglalja a tevékenységi, a szolgáltatói, a munkáltatói felelősséget, a termékfelelősséget és a környezetszennyezési felelősséget.

2.      Szakmai felelősségbiztosítás: ezzel a biztosítással az ügyfeleinknek a cég szolgáltatása által okozott károkért tudunk felelősséget vállalni, anyagilag helyt állni. Például logisztikai cégeknél, építőipari tervező és kivitelező cégeknél, építkezéseknél, szereléseknél, műszaki tervezésnél, könyvvizsgálóknak, adótanácsadóknak, egészségügyi tevékenységgel foglalkozóknak.

3.      Vagyonbiztosítás: vállalkozásunk értékeit óvhatjuk meg ezzel a biztosítással, egyes módozataival pedig bármely iparágban anyagi biztonságot tudunk nyújtani. Az irodai eszközöktől kezdve, a gépekig, autókig, épületekig. Kiterjed az elemi károkra, betörésre, lopásra, üzemszünetre, géptörésre, építésre, szerelésre.

4.      Csoportos élet-, baleset- és egészségbiztosítás: gyakorlatilag nélkülözhetetlen egy cég életében. A munkavédelem mellett ezzel a biztosítással tudja a munkáltató a munkavállalóit ért balesetekre, egészségügyi problémákra pénzügyi védelmet nyújtani.

5.      Jogvédelem: FONTOS, hogy egy teljesen különálló biztosítás, amely nem helyettesíthető más egyéb jogvédelmi módszerekkel. A jogvédelmi biztosítás megkönnyíti a biztosítottak jogainak és törvényes érdekeinek védelmét. A szolgáltatás részét képezi a díjmentes, folyamatos jogvédelmi tanácsadás. Védelmet nyújt kártérítéses jogvédelemben, büntető és szabálysértési ügyekben, szerződéses jogvédelemben, munkajogi ügyekben, ingatlan jogvédelemben, óvadék és jogi tanácsadásban.

Természetesen ezen felül számos egyéb megoldások is segítik cége hosszútávú biztonságát.

Egy példát nézve:

Jakab Kft., X ft éves árbevétellel, főtevékenysége: szerszám kereskedelem, létszám 12 fő + alvállalkozói létszám.

Ehhez alap, fő biztosításként egy általános felelősségbiztosításra lesz szükség, amely tartalmazza a tevékenységi, szolgáltatói és munkáltatói felelősséget. Egyéb kiegészítőként az alvállalkozói felelősséget és egy másik fő biztosításként a Vagyonbiztosítást, amely kiterjed : épület(ek)re, gépjármű(vek)re, szerszám(ok)ra, eszköz(ök)re...

Ahogy a példa is mutatja, mindenképpen érdemes szakértő segítségét kérni!

A legfontosabb viszont az, hogy Ön eligazodjon a széles termékpalettán és el tudja dönteni milyen biztosításra van szüksége a cégének.

Alapvetően egy cégnek, vállalkozásnak rendelkeznie kell általános és/vagy szakmai felelősségbiztosítással, vagyonbiztosítással és a manapság már egyre fontosabb jogvédelemmel is.

Keressen bizalommal!                                biztositas@promezsu.hu